Serwisy ×

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OLSZTYNIE BANK ŻYWNOŚCI W OLSZTYNIE BEZPŁATNE SZKOŁY COSINUS CZTERY PORY ROKU FEDERACJA ORGANIZACJI SOCJALNYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLSZTYNIE GMINA DĄBRÓWNO GMINA DYWITY GMINA GIETRZWAŁD GMINA JEZIORANY GMINA JONKOWO GMINA KURZĘTNIK GMINA PURDA GMINA ŚWIĄTKI GMINNY OŚRODEK KULTURY W PURDZIE INSTYTUT ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE LASTLEVEL LGD BRAMA MAZURSKIEJ KRAINY MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNIE MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE MIEJSKI SZPITAL ZESPOLONY IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OLSZTYNIE MIEJSKI ZESPÓŁ PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ W OLSZTYNIE OLSZTYN OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLSZTYNIE PRODUKT WARMIA MAZURY RADIO PLUS OLSZTYN 88, 1 FM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA POJEZIERZE STOWARZYSZENIE CIVITAS CHRISTIANA STOWARZYSZENIE WYJĄTKOWE SERCE SZKOŁA POLICEALNA IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE TELEWIZJA KOPERNIK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE WARMIŃSKO - MAZURSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA ROLNICZA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W OLSZTYNIE WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE ZACHODNIOMAZURSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNEJ

Opowieść lekarza - wspomnienie o Zenobiuszu Bednarskim

To wspomnienia wyjątkowego człowieka i wybitnego medyka. Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska w Olsztynie zorganizowała spotkanie poświęcone książce o doktorze Zenobiuszu Bednarskim.

Ftyzjatria – to specjalizacja medyczna, obecnie określana mianem pulmonologii. Wybitnym specjalistą w tej dziedzinie był Zenobiusz Bednarski, którego życie, dokonania i wyjątkowe wspomnienia przywołuje właśnie wydana książka. „Mój tato swoje publikacje pisał w czasach, kiedy nie było Internetu, dostępu do publikacji, ogromną ilość czasu spędzał w bibliotekach, nas zachęcał również do tego i stąd chyba nasza miłość do książek” - mówi autorka opracowania dr Iwona Bednarska-Żytko, córka Zenobiusza Bednarskiego.

Podczas spotkania w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Lekarskiej zmarłego w 2014 roku doktora Bednarskiego wspominały jego żona i dwie córki – ale także lekarze. „Wszyscy pamiętamy pana doktora, dlatego że był jednym z nielicznych, którzy zajmowali się historią medycyny, ale był też wyjątkowo ciepłym lekarzem, który był nauczycielem dla wielu pokoleń” - podkreśla lek. dent. Leszek Dudziński, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Podczas spotkania przypomniano o dorobku naukowym lekarza, liczącym przeszło dwieście publikacji. Przypomniano także jego wkład w rozwój Biuletynu Lekarskiego, którego redaktorem był przez dziesięć lat.

Informacje o książce „Chciałbym Ci o tym opowiedzieć. Wspomnienia doktora Zenobiusza Bednarskiego” dostępne są na stronie Pracowni Wydawniczej ElSet: www.wydawnictwo.elset.pl.