Serwisy ×

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OLSZTYNIE BANK ŻYWNOŚCI W OLSZTYNIE BEZPŁATNE SZKOŁY COSINUS CZTERY PORY ROKU FEDERACJA ORGANIZACJI SOCJALNYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLSZTYNIE GMINA DĄBRÓWNO GMINA DYWITY GMINA GIETRZWAŁD GMINA JEZIORANY GMINA JONKOWO GMINA KURZĘTNIK GMINA PURDA GMINA ŚWIĄTKI GMINNY OŚRODEK KULTURY W PURDZIE INSTYTUT ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE LASTLEVEL LGD BRAMA MAZURSKIEJ KRAINY MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNIE MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE MIEJSKI SZPITAL ZESPOLONY IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OLSZTYNIE MIEJSKI ZESPÓŁ PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ W OLSZTYNIE OLSZTYN OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLSZTYNIE PRODUKT WARMIA MAZURY RADIO PLUS OLSZTYN 88, 1 FM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA POJEZIERZE STOWARZYSZENIE CIVITAS CHRISTIANA STOWARZYSZENIE WYJĄTKOWE SERCE SZKOŁA POLICEALNA IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE TELEWIZJA KOPERNIK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE WARMIŃSKO - MAZURSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA ROLNICZA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W OLSZTYNIE WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE ZACHODNIOMAZURSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNEJ

Zawody godne zaufania

Czy kodeks etyki lekarskiej wymaga zmian? To jedno z pytań, które stawiali sobie uczestnicy konferencji „Zasady etyki zawodów zaufania publicznego w XXI wieku”, zorganizowanej w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Lekarskiej w Olsztynie

Etyka jest czymś bardzo ważnym – zwłaszcza w przypadku zawodów, które uznawane są za zawody zaufania publicznego. Choć pacjentom może się wydawać, że bycie lekarzem to misja, to w rzeczywistości jest to zawód – tyle, że znacznie bardziej odpowiedzialny. Stąd rola etyki.

„Trzeba jednak pamiętać, że pewne utrudnienia organizacyjne mogą w obiektywny sposób powodować, iż wydaje się, że działamy nieetycznie. Przykład – wyznaczam wizytę za pół roku, to pacjent może podejrzewać, że postępuję nieetycznie. To nie zależy od tego, czy chcę, tylko od możliwości organizacyjnych” - zaznacza lek. med. Marek Zabłocki, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej.

Lekarze zauważają przy tym, że ze względu na zasady etyki dochodzi coraz częściej do nieporozumień między lekarzami a pacjentami. Posłuchaj, co na ten temat mówią nasi eksperci.